Turininga kelionė

Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras rengė kasmetinį Lietuvos mokinių literatūrinių kūrinių apie gamtą konkursą : „Ta žemė, kur gimėm – gimtinė,/ vienintelė širdžiai brangi“ (Vytautas Rudokas), skirtą Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metams. Šiais metais pirmą kartą konkurse dalyvavo ir mūsų Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos mokinės : Gabija Stoškutė ,7a klasės mokinė, ir Greta Gasčiauskaitė, 8c klasės mokinė. Š. m. balandžio 29 d. šios mokinės ir jų mokytojos Rima Buckūnienė ir Aušra Brusokienė buvo pakviestos į finalinį konkurso renginį, kur dalyvavo geriausių kūrinių apie gamtą autoriai iš visos Lietuvos.
Po mažiau nei dvi valandas trukusios kelionės atvykome į jaukų, paukštelių bei gyvūnėlių pilną, pamiškėje esantį jaunųjų gamtininkų centrą, kur laukė karšta arbata ir lengvi užkandžiai.
Sveikinimo žodžiu renginį pradėjo gamtininkų centro direktorė bei šokių klubo „Džiaugsmas“ šokėjos. Vėliau kinų tapybos technika mus stebino dailininkė Inga Betuža-Bertuža, studijos ,,ZEN“ vadovė, kuri ten pat, scenoje, pademonstravo kinų tapybos techniką. Naudodamasi tik tušu bei ryžiniu popieriumi per kelias minutes nuostabiai nupiešė bambuką, orchidėją, vynuogę. Visi buvo sužavėti moters talento tapyti ir turbūt ne vienas panoro apsilankyti jos meno studijoje. Vėliau naujomis knygomis bandė sudominti rašytoja Gintarė Adomaitytė.
Pertraukėlių metu popietės dalyviai galėjo pasivaišinti kava, arbata ir pasižiūrėti į gamtininkų centre įsikūrusį gyvosios gamtos kampelį.
Labiausiai šventės dalyvius suvienijo kūrybinės užduotys : miške reikėjo surasti kažką originalaus ir pristatyti savo kūrybinę idėją. Vėliau iš įvairių medžiagų, pasitelkę savo išmonę ir idėjas, kūrėme įvairiaspalvį velykinį margutį. Grįžę savo kūriniais papuošėme gamtininkų centro kieme augantį medį. Smagu buvo žaisti prie laužo, bendrauti ir susirasti naujų draugų.
Tačiau svarbiausia renginio dalis – tai kūrinių aptarimas. Teko išklausyti ir pagyrimo žodžių, ir kritikos. Popietę vainikavo konkurso dalyvių apdovanojimai, pažymėjimų ir simbolinių dovanėlių įteikimas. Ir nors šį kartą apdovanojimų nepelnėme, tačiau patyrėme naujų įspūdžių, praplėtėme akiratį, įvertinome savo galimybes. Tai buvo puiki galimybė išbandyti save ir susirasti bendraminčių.
Kai važiavome namo, į langus barbeno lietus – gyvybę, viltį, kūrybiškumą gaivinantis pavasario lietus.

Gabija Stoškutė, 7a kl. mokinė,  ir Greta Gasčiauskaitė,  8c kl. mokinė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *