Žemės diena
Kasmet minime Tėvo, Motinos, Sausio 13-osios įvykių, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir kt. dienas.
Tiek Lietuvos, tiek visos planetos žmonės pamini ir Pasaulinę Žemės dieną, kurią paskelbė Jungtinės Tautos. Lietuvoje ją pradėjome minėti atgavus Nepriklausomybę – 1992 m. kovo 20 dieną. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose.
Žemės dienos minėjimo tikslas – ne tik atkreipti žmonijos dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą Žemės resursų naudojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Tai privalome daryti visi kasdien!
Mes gyvename Žemėje ir neturime galimybės pasitraukti iš jos, išsikelti į kitas planetas. Todėl mūsų maži, net nežymūs darbai – popieriaus, elektros, dujų taupymas, langų ir durų sandarinimas, vandens čiaupų sutvarkymas, šiukšlių atliekų rūšiavimas – padeda tausoti medienos išteklius, elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, naudojant senkančius Žemės išteklius. Šitaip teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą, dėl to šiltėja mūsų klimatas, tirpsta ledynai įšalo zonose.
Žemė – mūsų namai, todėl nuolat privalome jais rūpintis, kad jie išliktų kitoms kartoms su savo gamta, gamtiniais ištekliais, augmenija, gyvūnija.
Gabija Vaišutytė, 7b klasė