Vaikšto po Žemę Gerumas

,,Matyti galima tik širdimi. Svarbiausi dalykai akims   nematomi…”(A.de Saint – Exupery ,,Mažasis princas”)

Gruodžio 16 dieną mokykloje vyko popietė „Vaikšto po Žemę Gerumas“ pagal žymaus prancūzų rašytojo A. de Saint – Exupery  alegorinę pasaką „Mažasis princas“.

Šventėje dalyvavo Vilkaviškio vyskupijos Vaikų sielovados centro vadovė Daiva Staškevičiūtė SF, Marijampolės apskrities vaikų globos namų direktorės pavaduotoja Nijolė Stoškutė, Vilkaviškio vyskupijos Šeimos centro vadovė Lina Braukylienė ir mama Virginija Matukynienė. Penktų ir aštuntų klasių mokiniai vaidino ištraukas iš šio kūrinio, o pakviesti svečiai dalijosi savo patirtimi ir dar kartą stengėsi mokiniams priminti, kas yra pareiga, ką reiškia būti atsakingam  ne tik už save, bet ir už kitus. Kalbėjo apie meilę, gerumą kaip svarbiausias vertybes, kurių neturime užmiršti ir  kurias turime puoselėti.  Žiūrovai, stebėję spektaklį, išvydo mažojo princo nuotykius Žėmėje ir kitose planetose. Jaunieji aktoriai, kantriai ruošęsi šiam spektakliui,  jaudinosi. Vienos situacijos privertė nuoširdžiai nusijuokti, kitos – susimąstyti, o dar kitos – išspausti gailesčio ašarą.  Šventėje dalyvavo ir Sūduvos gimnazijos 9 klasės mokiniai. Jie atliko keletą dainų, deklamavo eilėraščius. Mokiniams pasiruošti padėjo „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos mokytoja Ilona Martinaitienė ir Sūduvos gimnazijos mokytoja Virginija Gurevičienė.

Džiugu, kad apie meilę, gerumą, pareigą prisiminėme prieš pačią gražiausią metų šventę – šv. Kalėdas. Galbūt mažiau liks abejingų ir vienišų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *