Užgavėnių šėlsmas

KAS VĖJO RATAIS
KAS SEPTYNMYLIAIS BATAIS –
VISI, VISI, VISI…
Taip kovo 8 dieną dešimtokai ir jų auklėtojos kvietė į žiemos palydų linksmybes.
Užgavėnių šventės programa skelbė:
1. SUTIKTUVĖS RYTE, TRUMPAS PAŠĖLIOJIMAS.
BŪTINOS ŠYPSENOS, PAKIŠOS IR PAKIŠĖLĖS…
2. PO 3-JŲ PAMOKŲ PRIE MOKYTOJŲ KAMBARIO UŽGAVĖNIŲ DAINOS, ŠOKIAI, ŽAIDIMAI IR VAIŠĖS – BLYNAI, DUONA, ŠIUPINYS – KIEKVIENAM, KIEK LĮS.
SVARBIAUSIA – GERA NUOTAIKA
3. PER 5-ĄJĄ PAMOKĄ LINKSMYBĖS LAUKE – PASIVOLIOSIM BALTAM SNIEGE , PASIGALYNĖSIM LIEŽUVIU IR RAUMENIM, ŠALTĄ ŽIEMĄ NAMO MIEGOT IŠVARYSIM KARTODAMI ŽODĮ – ŽIEMAŽIEMAMAUKIŠKIEMO

ĮĖJIMAS LAISVAS, PASINAUDOKITE,
N E P A S I D I D Ž I U O K I T E.

GENERALINIS RĖMĖJAS
LAŠINSKIS

RĖMĖJAS
KANAPINSKIS

Nuo ankstyvo ryto prie durų šurmuliavo persirengėliai, skambėjo muzika ir dainos. Per ilgąją pertrauką buvo pristatyti pagrindiniai šventės dalyviai – Lašininis, kuris simbolizuoja mėsiedą, sotumą, persivalgymą ir Kanapinis – liesas, apdriskęs, skrybėlę apsijuosęs kanapių pluoštu bei „Giltinė“, kuri nuolat galando dalgį ir kibo prie aplinkinių. Buvo priminta, kad per Užgavėnias reikia valgyti net 12 kartų, privalgyti daug ir sočiai, visi turi juoktis ir linksmintis.
Vėliau visi išskubėjo į lauką, kur laukė Lašininio ir Kanapinio dvikova, o ant sukrauto laužo Morė – didžiulė moters iškamša, pasmerkta sudeginti.
Visi sukosi aplink laužą, varė žiemą iš kiemo ir šaukė pavasarį. Galiausiai nugalėjo Kanapinis, o Lašininis po kautynių pabėgo net neatsisveikinęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *