Technologijų idėjų mugė

Gruodžio 18 – 19 d.  mokykloje vyko technologijų idėjų mugė. Technologijų   mokytojos kvietė dalyvauti  pažintinėje – edukacinėje pamokėlėje „Žvakės – Kalėdinės liepsnelės“.

5 – 6 klasių mokiniai ir mokytojai sužinojo, iš ko gaminamos žvakės, klausėsi pasakojimo apie bites, medaus kopinėjimą, susipažino su žvakių liejimo technika. Užsiėmimo metu buvo galima susisukti medumi kvepiančią korėtą  žvakę, išsilieti įvairių formų (angeliukų, žvėrelių ir pan.) žaisliukus ant eglutės. Vaikai ir suaugusieji ne tik išmoko žvakių liejimo paslapčių, bet ir patyrė tikrą kūrybinį džiaugsmą. Buvo išbandytas ir būrimas vašku, kuris ir yra vienas iš populiariausių lietuviškų Kūčių burtų. Pamokėles vedusi Lina pabrėžė, kad svarbu namuose uždegti tikrą  vaško žvakę. Ji skleis ne tik šilumą, jaukumą, kvapą, bet ir teiks mums sveikatos.

Antrosios dienos šūkis skambėjo: „Nepirk Kalėdų – susikurk pats“. Ji buvo skirta kalėdinių akcentų – atvirukų gaminimui. Mokiniai gamino atvirukus iš įvairių medžiagų ir įvairiomis technikomis. 6 c klasės mergaitės su technologijų mokytoja D. Matulaitiene atvirukų gaminimo paslapčių sėmėsi ir Marijampolės kultūros centre vykusioje edukacinėje pamokėlėje. Karpinių meno paslaptimis su jomis dalinosi etnokultūros specialistė – O. B. Surdokienė.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *