Skautai mokosi ne tik naudingai pramogauti, bet ir aktyviai poilsiauti

Praeitą savaitgalį mokyklos skautai lankėsi Marijampolės Multicentre. Ten žiūrėjo video filmą „Saugokime žemę“, susipažino su anemometru, t. y. prietaisu, kuris matuoja oro temperatūrą, vėjo greitį, kritulius ir debesuotumą. Po to kūrė kompiuterinę muziką, per mikroskopą stebėjo kraujo mėginius, šoko ir žaidė su įvairiais Lego rinkiniais. Mokiniams pavyko sukurti daug gražių darbelių. Vėliau aplankė ir stebėjo fotografijų parodą „Radau šiukšlę“.
Spalio 3 d. Kazlų Rūdoje vyko Marijampolės savivaldybės skautų sueiga – žygis „NEBŪK GRYBAS-2020“, kuriame dalyvavo ir mūsų progimnazijos Jūrų skautai.
„Nebūk grybas“ galima perfrazuoti į sąvoką „Nebūk ištežęs, nebūk abejingas, nebūk vangus“. Pradėję sueigą rikiuote ir šūkiais, renginio dalyviai pasiskirstė grupelėmis ir atliko įvairias užduotis: pasigamino savo gairelę, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, sutvarstyti žaizdą, pasistatyti palapinę, susikrauti žygiui kuprinę, sužinojo, kokiais būdais galima užkurti laužą, kaip elgtis su ugnimi. Žygio metu skautai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, priimti sprendimus, imtis iniciatyvos ir atsakomybės.
Mokiniai išmoko padėti vienas kitam, žaisti skautiškus žaidimus, atliko įvairias užduotis, susirado naujų draugų. Žygis baigėsi dešrelių, skautiškos duonelės kepimu ant laužo, linksmais šokiais ir komandiniais žaidimais.
Žygis pavyko! Vakare visi laimingi ir pavargę traukiniu grįžo namo. Tai kai kuriems vaikams buvo didelė pramoga, nes traukiniu važiavo pirmą kartą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *