Savaitė BE PATYČIŲ 2011

 

Šių metų kovo 21 – 25 dienomis mūsų mokykla, kaip ir dauguma Lietuvos mokyklų, dalyvavo VšĮ „Vaikų linijos” inicijuotoje visuotinėje akcijoje „Savaitė BE PATYČIŲ 2011″. Galime pasidžiaugti, nes akcijos renginiuose dalyvavo ne tik visų klasių mokiniai, bet ir mokytojai bei mokinių tėveliai, mokyklos svečiai. Renginių metu buvo raginama visais įmanomais būdais atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus santykius.

Pačią pirmąją akcijos dieną mokykloje pražydo „Draugystės gėlės“, mintimis apie draugystę dalijosi draugystės simboliais tapę „Popieriniai žmogučiai“. Visus atvykusius į mokyklą pasitikdavo nuotaikingas skelbimas apie akcijos „Savaitė BE PATYČIŲ 2011“ renginius. Be to, startavo draugiškiausio mokytojo rinkimai, kurie pasibaigė akcijos paskutinę dieną. Draugiškiausiomis ir linksmiausiomis mokytojomis pripažintos G.Valskienė, B. Baskakovienė ir A. Paplauskienė, visada padedančiomis – A. Butrimanskienė, V. Kazlauskienė, A. Paplauskienė, o nuoširdžiausiomis – E. Jakubaitytė, I. Mečkauskaitė ir A. Paplauskienė.

Visos savaitės metu moksleiviams vyko socialinių įgūdžių užsiėmimai „Draugystės šventė“, kurių metu buvo diskutuojama apie draugystės reikšmę žmogaus gyvenime, apie tai, kas trukdo draugystei. Užsiėmimo pabaigoje klasėse sukurti „Draugystės sūkuriai“, kuriuose kiekvienas moksleivis pasidalijo savo patirtimi apie tai, kas jiems padeda sukurti draugiškus santykius klasėje. Klasių patirtis pristatyta kitiems mokyklos bendruomenės nariams, t.y., plakatai iškabinti mokyklos koridoriuose, su jais susipažinti galėjo visi norintys.

Pradinių klasių moksleiviai kūrė „Draugystės dėžutes“, kurias dovanojo vieni kitiems.

Daug šiltų šypsenų ir puikių emocijų klasės kolektyvams padovanojo „Klasės skulptūros“ kūrimo procesas. Akcijai pasibaigus surengta nuotraukų, kuriose užfiksuotos skulptūros, parodėlė.

Kovo 23 d. vyko vienas iš numatytų renginių „Apkabinimą keičiu į šypseną“. Ilgosios pertraukos metu moksleiviai kviesti apkabinti šalia esantį moksleivį, draugą, jam nusišypsoti. Iniciatyvos metu už apsikabinimus padovanota 200 „smailiuko“ ženklelių.

Prie mūsų mokyklos akcijos įgyvendinimo prisidėjo ir Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija.  Kovo 24 d. gimnazijos moksleivių parlamento nariai drauge su mūsų mokyklos 8 klasių atstovais susitikime „Dovanoju draugystę“, „kūrybinių dirbtuvių“ metu kūrė ketureilius, svarstė apie draugystę, dalijosi mintimis apie laimės pojūtį mokykloje, o „kūrybinių dirbtuvių“ pabaigoje, vieni kitiems padovanojo receptus, kaip eilinę savaitę mokykloje paversti svajonių savaite.

Paskutinę akcijos dieną visa mokyklos bendruomenė dalyvavo Lietuvos moksleivių parlamento inicijuotoje flashmob‘e – t.y., sustojo į veidelio su šypsena formą. Be to, visi norintys galėjo pasirašyti peticijoje „Patyčių mažinimas prasideda nuo manęs“.

Savaitė pralėkė nejučia palikusi visiems daugybę puikių prisiminimų bei įspūdžių. Tikimės, jog geros emocijos ir išsakytos mintys apie draugystę, pasidalijimas savo sėkmės receptais, prisidės prie patyčių problemos sprendimo mūsų mokyklos bendruomenėje.

 

Vyr. soc. pedagogė

E. Penkauskienė

Video:

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *