Saugaus eismo projektas pradinukams „Būk saugus”

Eismo nelaimės  priežastis gali būti vienintelis neapgalvotas vairuotojo ar pėsčiojo judesys. Dažniausiai rūpinamės tuo, darome, o ne kaip darome. Keliuose reikia nuolat sąmoningai save kontroliuoti ir elgtis pagal taisykles. Kas  galėtų priversti vairuotoją ar pėsčiąjį kasdien susivaldyti ir gražiai elgtis?

Projekto „Būk saugus“ pagrindinis siekis – įtvirtinti nuostatą, kad už vaiko saugumą yra atsakingi visi. Viena nesaugiausių vietų vaiko aplinkoje yra keliai, perėjos, kelias, kuriuo vaikas  eina į mokyklą ir grįžta namo. Vaikas ir pats turi mokėti saugiai elgtis keliuose. Projekto tikslas – įvairiomis saugaus eismo priemonėmis suteikti mokiniams žinių, įgūdžių apie saugų eismą. Pirmokai, pasitelkę vaizduotę,  piešė ,,Svajonių automobilį‘‘, antrokai gamino šviesoforą, trečiokai kūrė rašinius – pasakas ,,Iš kur atsirado šviesoforas?‘‘  Ketvirtokai ne tik kūrė plakatus ,,Būk saugus‘‘, bet ir dalyvavo akcijoje ,,Būk atidus. Saugok save ir kitus kelyje‘‘. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti ne tik policijos automobilius  su įjungtais švyturėliais, bet ir  pareigūnų pademonstruotas specialiąsias darbo priemones. Didžiulį įspūdį vaikams   paliko policijos bičiulio, animacinio filmuko herojaus Amsio, pasirodymas. Draugiškasis Amsis nuoširdžiai bendravo su vaikais, kartu su policijos pareigūnais lankstinukus dalijo  automobilių  vairuotojams. Policininkams  padėjo 4 a klasės mokiniai, kurie  buvo pasipuošę ryškiomis liemenėmis. Ne vienas Mokolų mikrorajono gyventojas rado už valytuvų prisegtus lankstinukus, kuriuos išdalino 4 b klasės mokiniai su mokytoja Vilija. Tikimės, kad tokie renginiai, kuriuose visuomenėi gali artimiau susipažinti su policijos darbu, duos teigiamų rezultatų: stiprins policijos ir visuomenės ryšius, mažins nukentėjusiųjų skaičių keliuose.

Smagiausia projekto dalis – apibendrinimas ir apdovanojimai. Visi projekte dalyvavę mokiniai ir  mokytojos  gavo padėkas ir dovanėles (atšvaitus, lankstinukus,  Amsio filmukus, knygeles….), o prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti papildomais prizais ir diplomais. Smagiai nusiteikę mokiniai pažiūrėjo filmuką ,,Drąsusis elniukas‘‘ ir žadėjo būti ne tik drąsūs, bet labai atidūs, atsargūs gatvėse.

Tikimės, jog šis renginys padės mažinti nelaimingų atsitikimų skaičių gatvėse, o akcija taps kasmetine tradicija.

Projekto organizatorė –pradinių klasių mokytoja Rima Berčiūnienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *