Respublikinis jaunųjų oratorių konkursas Tauragėje

Sausio 30 d. dieną keturi 8a ir 8b klasių mokiniai kartu su anglų k. mokytoja Zita Kubiliene vyko į Tauragės „Šaltinio” progimnaziją, į tradiciniu tapusį respublikinį 7-8 kl. mokinių anglų kalbos oratorių konkursą. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 jaunųjų oratorių iš Kauno, Biržų, Raseinių, Kelmės, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Prienų, Alytaus ir Marijampolės savivaldybės. Mūsų mokyklai atstovavo Viltė Valentaitė, Guoda Giedraitytė iš 8a kl. ir Aistė Švedaitė , Ignas Backūnas iš 8b kl.
Konkurso tema labai aktuali – „The Environmental Crisis Threatens Homo Sapiens: What is it possible to do?”. Mokiniai jausmingai kalbėjo apie ekologines grėsmes: klimato kaitą, medžių kirtimą, vandenynų užterštumą, tirpstančius ledynus. Jaunieji oratoriai piktinosi ekologinėmis nelaimėmis, kurias sukelia „Šiltnamio efektas”, ir žavėjosi švedų aktyviste Greta Toumberg, kuri savo veiksmais atkreipė didžiausių pasaulio politikų dėmesį į klimato kaitą. Visi kalbėjusieji mokiniai buvo įsitikinę, kad turime mažinti atmosferos taršą, taupyti gamtinius išteklius, saugoti miškus ir parkus, nešiukšlinti ir rūšiuoti alkiekas. Mokiniai kvietė savo bendraamžius į mokyklas važiuoti dviračiais ir daugiau vaikščioti.
Kaip tapti geru oratoriumi moksleiviams papasakojo svečias iš Vilniaus – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos vadovas Audrius Valodka. Sakyti kalbą prieš didelę auditoriją yra iššūkis kiekvienam, tačiau patirtis neįkainojama. Viltė Valentaitė puikiai susidorojo su jauduliu ir įtikino žiūri komisijos narius, kad šiame respublikiniame konkurse verta III –iosios vietos, o kiti dalyviai buvo apdovanoti padėkomis.
Sveikiname III-iosios vietos nugalėtoją Viltę ir esame tikri, kad anglų k. pamokos tokioje išskirtinėje erdvėje turi ypatingą ugdomąją vertę.
8a kl. mokinė Gabija Žuolytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *