Projekto „YSE“ vaizdo kūrinių konkurso apdovanojimų šventė.

Gegužės 25 dieną Marijampolės profesinio rengimo centre vyko Comenius programos projekto „YSE“ („Energijos tausojimui-taip“) vaizdo kūrinių konkurso apdovanojimų šventė.

Projektas siekia skatinti naujovišką požiūrį į energijos taupymo ir atsinaujinančios energijos poreikio supratimo mokymą(si). Viena iš projekto veiklų – kviesti mokinius kurti trumpus iki 3 minučių vaizdo kūrinius (filmukus) aktualiausiomis energijos taupymo, atsinaujinančios energijos, aplinkosaugos   temomis.

Vaizdo kūrinių konkurse dalyvavo  Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Kauno Tado Ivanausko vidurinės mokyklos, Marijampolės profesinio rengimo centro ir „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Mūsų mokyklos mokiniai filmus kūrė susibūrę į dvi komandas. Pirmoji komanda – Rimantė Kvedaravičiūtė, Gabrielė Steponavičiūtė, Agota Pasiliauskaitė, Gabrielius Baronas, Valdas Vaitkevičius – sukūrė vaizdo filmuką „Here comes the sun“, antroji komanda – Greta Gasčiauskaitė, Vytautė Šarkaitė, Andrius Misiūnas, Deimantė Jasaitytė, R.K.- akcentavo svarbią aplinkosaugos problemą savo kūrinyje „Pets' tricks“. Vertinimo komisija šią komandą įvertino nominacija „Už humoristinį požiūrį į problemą“. Mokiniams pasiruošti padėjo anglų kalbos mokytoja metodininkė Beata Baskakovienė. Individualiai konkursui kūrybinį darbą parengė 7a klasės mokinė Gabija Stoškutė, kuriai buvo įteikta nominacija „Už meniškumą“. Konkurso dalyviams buvo įteikti sertifikatai ir prizai.

Iš viso konkursui buvo pateikta apie 30 vaizdo kūrinių. Konkurso organizatorius maloniai stebino mokinių kūrybiškumas, išradingumas, vaidyba, montažas, sugebėjimas humoristiškai pažvelgti į aktualią ar skaudžią problemą.

Trečiąją vietą ir fotoaparatą už filmuką „Trys spalvos“ laimėjo Rygiškių Jono gimnazijos mokinys Dominykas Sėdaitis. Antroji vieta ir fotoaparatas atiteko Lukui Žebrauskui (Marijampolės PRC) už filmuką „Šiukšlių rūšiavimas“. Pirmoji vieta ir nešiojamasis kompiuteris atiteko Viktorijai Leonavičiūtei,  sukūrusiai filmuką „Geriausias energijos taupymo būdas“.

Beje, visi laureatai sukūrė ne po vieną, bet po keletą filmukų. Visus filmus galite rasti tinklapyje

http://www.youtube.com/user/YourvidSaveEnergy

Trys geriausi autoriai gavo teisę dalyvauti tarptautiniame konkurse, kuris vyks birželio mėnesį.

Gabija Stoškutė

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *