Pradinių klasių finansinio raštingumo projektinė diena (2022-04-15)

Balandžio 25-oji – ¬tai finansinės nepriklausomybės diena. Mūsų progimnazijos pradinukai šią dieną paminėjo balandžio 15 d., paskelbdami ją finansinio raštingumo projektu „Tai juda, kruta žemės ūkio verslai…“.
Kaip tik Didįjį penktadienį, pirmosios pamokos metu, stebėdami skaidres ugdytiniai susipažino su artėjančiomis Velykomis, Jurginėmis, vaikučių Velykėlėmis (Atvelykiu), jų tradicijomis. Antrąją pamoką praleido aktų salėje stebėdami 4b klasės verslininkus – kalvį, bitininką, audėją ir sūrininkę. Šie pristatė savo gaminius, papasakojo apie uždarbį, išlaidas ir mokesčių valstybei svarbą. Vėliau pasirodymus pradėjo pramogų verslo atstovai. Dramos būrelio vaikai papasakojo suvalkiečių anekdotą „Kap tapti protingu ir bagotu?“. 1b bei 3b klasių mokiniai šnekino garnį ir kitus paukščius. 2a klasės vyrukai padainavo suvalkiečių vaikų dainelę „Išėjo tėvelis, iškūprino“. 3a mokyklinių dūdelių orkestras atliko lietuvių liaudies dainą-ratelį „Jurgeli, meistreli“. Progimnazijos Jaunučių choras dainuodami papasakojo, kokius darbus pavasarį nudirba Joris, koks puikus verslas yra duonos kepimas.
Paskatinti piniginėmis premijomis, projekto dalyviai sugrįžo į klases, kur užsiėmė savo numatytais verslais, pelno ir išlaidų skaičiavimais. 2a vaikai sprendė, kokių išteklių reikės gaminant margutį, kaip margutį patraukliai paruošti mugei, kaip sudominti pirkėjus. 4a klasės komandos gamino velykinius patiekalus, juos pardavė klasės draugams ir draugiškai vieni kitus pavaišino, nepamiršo net kaimynų… 3b klasės mokytoja pasirūpino iš jaunųjų verslininkų net patalpų mokestį paimti. O kaip gi, verslas visiems yra verslas!
Ir mes ten buvom, viską regėjom ir daug ką girdėjom…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *