Mokyklos jūrų skautų veikla 2011 metais

2011 m. jūrinukai stropiai atliko „Gerojo darbelio“ pareigą: padėjo badaujantiems paukšteliams ir žvėreliams, rinko šiukšles, aktyviai dalyvavo respublikinėse gamtos švarinimo bei labdaringose akcijose, bibliotekoje klijavo suplyšusias knygeles. Dalyvavo taptautinėje skautiškojo jaunimo Betliejaus taikos ugnies akcijoje, eisenoje “Kryžiaus kelias“, MJOT‘o organizuotoje konferencijoje „Jaunimo galimybės Marijampolėje“ bei kt. renginiuose Marijampolėje, Tauragėje ir Kaune. Aktyviai ir gausiai dalyvavo Marijampolės Kvietiškio marių įkūrimo ir Buriuotojų klubo 40-mečio paminėjimui skirtose jubiliejinėse regatose, susipažino su apskrities vyr. policijos komisariato veikla, lankėsi areštinėje. Buvo susitikę ir bendravo su daugeliu įdomių žmonių, stovyklavo trijose Marijampolės savivaldybės skautų stovyklose, dalyvavo tarptautinėje jaunimo organizacijos „Sniego gniūžtė“ programoje, Nacionalinėje Jūrų skautų vasaros stovykloje bei savaitinėje buriavimo stovykloje „Pasikinkykime vėją-2011“, rungtyniavo orientacinėse ir žvalgavimo varžybose, susipažino su LJS istorija.

Stovyklose mūsų mokyklos jūrų skautai mokėsi planuoti strateginę organizacijos veiklą, sportavo, dalyvavo varžybose, plaukiojo laivais,  lankėsi muziejuose, susipažino su Lietuvos įžymybėmis, mokėsi buriavimo meno.

2011 metų sausio mėn. vyresnieji jūrinukai dalyvavo LJS Jaunųjų lyderių sueigoje Tauragėje. Moksleiviai turėjo galimybę įvertinti save ir kitus, mokėsi vadovavimo, lyderiavimo, gautas užduotis atliko visi kartu kaip vienas, suvokė, kad kiekvieno indėlis į bendrą darbą yra labai svarbus, išmoko susiklausymo.

Jūrų skautai pagilino žinias skautavime, pažino gimtąjį kraštą, turiningai leido laisvalaikį, susirado naujų draugų, bendravo su bendraamžiais iš kitų Lietuvos vietovių,  praplėtė savo akiratį, tapo savarankiškesni, savimi pasitikintys, aktyvesni, fiziškai sustiprėjo bei praturtino savo dvasinį pasaulį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *