Mes- projekto „Nubrauk dulkes” dalyviai

Asociacija „Sūduvos kultūros fondas“ ir Marijampolės kolegijos Turizmo administravimo studijų programos studentai  2012 m. kovo 1 – gegužės 18 d. organizuoja kūrybinį projektą „Nubrauk dulkes“. Šis projektas skirtas Muziejų metams paminėti.  Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į švietimo įstaigų muziejus ir surasti „pamirštus“ eksponatus ar ekspozicijas, galinčias nustebinti bendruomenę, muziejininkus-profesionalus. Siekis – atgaivinti muziejų lankymo tradiciją, paskatinti švietimo įstaigų bendruomenes lankyti kitų švietimo įstaigų muziejus, kurti naujas ekspozicijas, rinkti eksponatus, reklamuoti ir populiarinti savo mokyklas.

Prie šio projekto nusprendėme prisijungti ir mes, 8a ir 8b klasės mokiniai. Šių metų balandžio 23 d. lankėmės Marijampolės profesinio rengimo centro muziejuje, įkurtame 2004 m. sujungus buvusių Statybininkų, Žemės ūkio ir Politechnikos mokyklų muziejų eksponatus ir kitą saugojamą muziejinę medžiagą.

Apie ekspozicijų nuotraukose pateikiamą mokyklų istoriją iki Centro sukūrimo ir įkurtų Paslaugų, Statybos ir mechanikos, Gimnazijos, Vilkaviškio, Kudirkos Naumiesčio ir Pataisos namų skyrių mokytojų ir mokinių veiklą ir laisvalaikį papasakojo muziejaus vadovė I. Baranova, šio centro mokytojos E. Sėdaitienė, J. Stoškuvienė. Sužinojome, jog muziejų sudaro du skyriai. Pirmajame – centro istorija. Daugybė nuotraukų pasakoja apie buvusius šių mokyklų mokinius, mokytojus, jų darbą, pasiekimus. Smagu buvo rasti pažįstamų veidų. Įdomiausias eksponatas, patraukęs mūsų dėmesį,- daugiakaušis ekskavatorius. Tai mokytojo Juozapo Piliponio, kuris vadovavo jaunųjų technikų būreliui, pirmasis kūrybinis darbas (1974m.). Ekskavatorius buvo valdomas distanciniu būdu. Modelis dalyvavo Respublikinėje moksleivių techninės kūrybos darbų parodoje ir buvo gerai įvertintas.

2010 m. rengiantis paminėti Centro įkūrimo 10-ąsias metines, muziejuje buvo įrengta antroji salė. Joje eksponuojami Centro mokinių ir mokytojų kūrybiniai, praktinio mokymo metu sukurti darbai. Labiausiai mums patiko Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto kostiumai. Centro mokytoja E. Sėdaitienė papasakojo, jog Barboros Radvilaitės kostiumas buvo prisimintas 1995 metais rengiant „Modelio ir grožio“ šventę, skirtą vienos žymiausių Lietuvos moterų – Barboros Radvilaitės 445-osioms karūnavimo Lietuvos– Lenkijos karaliene- metinėms paminėti. Šventei buvo pasiūta Barboros suknelė ir pagaminta karūna.  Siuvant buvo vadovaujamasi istoriniais dokumentais. Barboros karūną ir Žygimanto Augusto kepurę galėjome ir mes pasimatuoti.

Aplankę muziejų, apžiūrėjome ir   Centro floristikos kabinetą, kuriame daug įdomių ir gražių darbų. Tai buvo mūsų pirmoji pažintis su Marijampolės profesinio rengimo centru, bet tikriausiai ne paskutinė. Čia tikrai daug kas mums buvo įdomu. Gal ateityje bus ir norinčių čia mokytis.

Aistė Zygmantaitė ir Ernesta Tamaščiukaitė, 8a kl. mokinės

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *