Mažasis princas – svečias planetose

Taip pavadintas integruotas bibliotekos ir dailės projektas, vykdytas gegužės mėnesį šeštose ir septintose klasėse. Projektas buvo parengtas pamokoms mokykloje, bet pritaikytas nuotoliam ugdymui.
Šių metų birželio 29 dieną bus minimos prancūzų rašytojo ir piloto Antuano de Sent-Egziuperi 120-osios gimimo metinės. Pavartyti, paskaityti, paanalizuoti ir iliustruoti garsiausią jo kūrinį – alegorinę pasaką „Mažasis princas“ – vienas geriausių būdų paminėti šią datą.
Mažojo princo kelionė iš savo planetos į kitas planetas – tai žmogaus ir pasaulio pažinimo kelionė, dažnai verčianti ne tik patį mažąjį princą, bet skaitytoją nustebti ir stebėtis. Mažasis princas žvelgia į pasaulį tyromis vaiko akimis vertindamas suaugusiųjų pasaulį („suaugusieji labai keisti“, „suaugusieji iš tikrųjų labai labai keisti“) ir pažerdamas išminties perlus („svarbiausi dalykai akimis nematomi“). Mažojo princo kelionė – tai gyvenimo prasmės paieškos, svarbių vertybių – draugystės ir atsakomybės – atradimas: „… tampi atsakingas už tą, ką prisijaukinai. Tu atsakingas už savo rožę…“, „ … net jeigu teks mirti, vis tiek gerai, kad turėjai draugą. Štai aš labai džiaugiuosi, kad draugavau su lape“. Visa tai ir atspindima projekto ,,Mažasis princas – svečias planetose” piešiniuose.
Čia pateikiamos tik kai kurios mažojo princo kelionės iliustracijos, kurių autoriai yra 6 – 7 klasių mokiniai: Justas Bačinskas, 6A (pas karalių), Meida Marušauskaitė, 6A (pas garbėtrošką), Goda Albrechtaitytė, 6B (pas girtuoklį), Gabija Vaišutytė, 6B (pas verslininką), Silvija Jusaitė, 7A (pas žibintininką), Aurelija Šalčiūtė, 7A (pas geografą), Alanta Kairytė, 7A (pas geografą), Goda Gužauskaitė, 7B (Žemėje, kalnuose), Viltė Rutkauskaitė, 7B (Žemėje, su lape).
Piešiniai, iliustruojantys mažojo princo kelionę, bus perkelti į mokyklos erdvę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *