Jūrų skautų stovykla „Šešupės vingiais – 2013“

Skautai ir žiemą nesnaudžia… Visą savaitgalį, t.y. sausio 25, 26, 27 dienomis, Marijampolės ,,Šaltinio” pagrindinėje  mokykloje netilo jaunų balsų klegesys, dainos ir juokas. Mat vyko stovykla ,,Šešupės vingiais – 2013”, kurią organizavo šios mokyklos jūrų skautai ir jų vadovė Erika Kilikevičienė. Į stovyklą susirinko 105 dalyviai. Atvyko gausus būrys jūrų skautų iš Kauno, Kaišiadorių, Marijampolės. Sulaukėme ir kitų  jaunimo organizacijų narių — Marijampolės MKC skautų ir Marijampolės jaunųjų šaulių.

Stovykloje  įvairaus amžiaus (1 – 10 kl. mokiniai) bei skirtingų organizacijų nariai gyveno kaip viena šeima: kartu valgė ir miegojo, grupinio darbo metu mokėsi ne tik bendrauti, bet ir bendradarbiauti, dalijosi gerąja patirtimi, kartu sportavo ir pramogavo. Visos stovyklos metu veikė stovyklos  paštas.

Vyko daug renginių: susitikimai su žymiais Lietuvos žmonėmis, iškilmingos rikiuotės, skautamokslis, plaukimo varžybos, vakaro laužai, vaidinimai, diskoteka, bendro Flashmob’o šokio kūrimas,  ,,Gerasis darbelis”, naktinio žvalgavimo žaidimas ir kt. Nestigo ir pramogų.

Daugiausia ovacijų sulaukė iliuzionisto Manto Wizard, atvykusio pas mus net iš Vilniaus, pasirodymas. Interaktyvios magijos šou pamokėlės metu dalyviai ne tik stebėjo, bet ir patys aktyviai prisidėjo prie magiškų triukų vykdymo.

Kol mūsų mažiausieji žaidė skautiškus žaidimus, vyresniesji turėjo galimybę pasitikrinti savo politines pažiūras ,,Politiniame kompase”. Skautamokslio metu, susiskirstę į grupeles, stovyklautojai mokėsi skautiškų dainelių, rikiuotės pratybų, skautijos istorijos, skautiškų šūkių. Taip pat ruošėsi pasakų inscenizavimui, kurias vėliau stebėjome Vakaro laužo metu. Jaunieji aktoriai puikiai vaidino, prie laužo nestigo šypsenų, dainų ir žaidimų.

Stovykloje apsilankė ir keli įžymūs Marijampolės žmonės. Klausėmės marijampoliečio kalnų turisto Algimanto Vasiliausko įdomaus pasakojimo apie alpinizmą, kalnų grožį ir išgyvenimą gamtoje ekstremaliomis sąlygomis. Apie skulptūras ir jų kūrimo meną mums pasakojo skulptorius Kęstutis Balčiūnas, kurio darbai puošia ne tik Marijampolę, bet ir Lietuvos sostinę. Į stovyklą buvo atvykusi ir mokė vyresniuosius, kaip reikia dirbti komandoje, Marijampolės jaunimo organizacijų tarybos AS pirmininkė Gintarė Ramanauskaitė. Vaizdingai ir įdomiai apie keliones jachta pasakojo Marijampolės buriuotojų klubo narys – kapitonas Rolandas Žvironas.

O kokia stovykla būtų be šokių? Dalyviai turėjo galimybę pašokti ir smagiai pasiausti visi kartu vienu ritmu diskotekoje. Visi stovyklautojai, išmokę Kristinos rodomų šokio judesių, sukūrė nuotaikingą ‘Flashmob’ą.

Stovykloje taip pat vyko ir tradicija tapęs naktinis žygis – žvalgavimo žaidimas, kurio metu jaunesnieji saugojo savo vadovus, kad šie nepakliūtų  ,,svetimiesiems”, o vyresnieji privalėjo visiškoje tamsoje surasti CD su užduotimis. Jį peržiūrėję ir įvykdę visus ,,teroristų” nurodymus bei radę išpirką, vyresnieji išgelbėjo savo įkaitais tapusius draugus. Gelbėtojai kiekviename žingsnyje turėjo būti atidūs ir budrūs, nes visiškoje tamsoje bet kurią minutę įkaitais galėjo tapti ir jie patys…

Kitą rytą visi keliavo į baseiną, kuriame vyko vandens pramogos  ir plaukimo varžybos. Prizinių vietų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais. Stovyklos pabaigoje stovyklautojai dalyvavo Šv. Mišiose.

Prieš išvykstant atliko ,,gerajį darbelį”: sutvarkė patalpas, kuriose stovyklavo. Vėliau, kaip bebūtų gaila, turėjo atsisveikinti. Atsisveikininimas vyko stovyklos uždarymo rikiuotėje. Padėkos raštai buvo įteikti atvykusioms organizacijoms, jų vadovams ir skautų  mamytėms, kurios visas tris dienas stovyklautojams gamino skanų valgį. Šiltais apsikabinimais ir jūrų skautų tradiciniu palinkėjimu ,,Gero vėjo!” mokyklos jūrinukai atsisveikino su svečiais iki kito karto…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *