Jūrų skautai dalyvavo akcijoje „Darom-2012“

Balandžio 21 d. – mūsų mokyklos jūrų skautai aktyviai dalyvavo respublikinėje švarinimosi akcijoje „Darom – 2012“. Smagiai nusiteikę ir pasiruošę darbui, ryte išvykome į Marijampolės savivaldybės Šunskų girininkijos mišką. Mus pasitiko ir pasveikino Šunskų seniūnijos kaimo bendruomenės „Gegužraibė“ atstovai ir girininkijos darbuotojai.

Po sueigos atidarymo rikiuotės nuskubėjome švarinti mišką. Ir ko tik mes jame neradome! Ir senų surudijusių kibirų, ir mašinų išmetimo vamzdžių, ir padangų… Graudžiai „puošė“ gamtą vandens griovyje styrantis sudaužytas klozetas, puodai bei plastikiniai buteliai. Rankiojome stiklo duženas, pririnkome ir išmestų drabužių maišą… Skautai nuoširdžiai stebėjosi, kaip žmonės gali taip neatsakingai teršti gamtą?! Juk visi tie mūsų surinkti nebereikalingi ir išmesti daiktai patys iš namų į mišką neatkeliavo… Liūdna, bet reikia pripažinti, kad surinkome nemažai maišų šiukšlių.

Tačiau norime ir pasigirti: nors ir švarinome gamtą, spėjome ja ir pasigėrėti. Įkėlėme į medį inkilą, stebėjome gervės ir šerno pėdsakus, džiaugėmės pavasarinėmis žibutėmis, plukėmis bei drugeliais…

Šauniai padirbėję buvome pavaišinti pietumis. Valgomų pavasarinių augalų sriuba – tiesiog gardumėlis! Daugelis ją ragavo pirmą kartą. Po pietų patys kepėme ir skanavome skautišką duonytę, drožėme švilpynes, žaidėme skautiškus žaidimus. Buvo labai smagu!

Tik vakare miškas nutilo nuo skambaus talkininkų klegesio. Namo išvykome nors ir pavargę, bet laimingi, nes atlikome savo pareigą – gerąjį darbelį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *