Jaunojo tyrėjo diena

Gegužės 29 d. (pirmadienį) ,,Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko „Jaunųjų tyrėjų dienos“ renginys. Į mokyklą buvo atvykusi mokslininkų komanda, kuri vedė mokiniams skirtas paskaitas įvairiomis temomis.

  • Buvo vedama paskaita apie sportą ir jo naudą žmogaus kūnui. Taip pat mokiniai galėjo su specialiu jėgos matavimo prietaisiu išmatuoti savo jėgą
  • Vyko paskaita apie vandenį. Buvo kalbama apie vandens žydėjimą ir ar tai pavojinga žmogaus organizmui. Taip pat buvo demonstruojami prietaisai, su kuriais tiriamas vanduo ir atliekami bandymai.
  • Aktų salėje buvo paskaita apie judesių registravimo sistemą ir greitaveikes kameras. Sužinojome, kad naudojant judesių registravimo sistemą kuriami animaciniai filmai, o naudojant greitaveikes kameras sulėtinus nufilmuotą vaizdą galima pamatyti tai, ko negalėjome pastebėti kol viskas vyko natūraliu greičiu.
  • Mokiniai klausėsi paskaitos mobiliajame planetariume, stebėjo dangaus objektus, sužinojo,  kokią žalą gali padaryti asteroidai nukritę į Žemę. Taip pat buvo galima pamatyti ir išgirsti apie žvaigždynus.

Manau, kad ,,Jaunojo tyrėjo dienos“ renginys mokiniams yra labai naudingas, nes jie gali sužinoti daug įdomios informacijos, taip pat iš arčiau susipažinti su mokslininko profesija. Iš tikrųjų galėtų būti daugiau tokių renginių, tuomet mokiniai būtų labiau suinteresuoti domėtis moksliniais eksperimentais ir galbūt atsirastų daugiau protingų mokinių, kurie ateityje taptų mokslininkais.

 

Ieva Mikalauskaitė, 8D kl. mokinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *