Europos kalbų diena

Rugsėjo 27 dieną „Šaltinio“ progimnazijoje buvo paminėta jubiliejinė dvidešimtoji Europos kalbų diena. Nuo 2001 metų ši diena Lietuvos mokyklose įvairiai švenčiama: kalbama, dainuojama, skanduojama visomis Europos kalbomis, šokami įvairių tautų šokiai ir pan. Na, o šiais metais ši šventė mūsų mokykloje buvo kitokia…
Antrokai su anglų kalbos mokytojomis diskutavo, kas šventę daro ypač nuostabią. Visi vieningai nutarė – tortas! Todėl mūsų mažieji mokinukai piešė skaniausiai atrodančius tortus, pyragėlius ir keksiukus. O vyresnių klasių mokiniai patys kepė pyragaičius, pyragus, tortelius. Ir visai nesvarbu, kad mokiniai negalėjo atvykti į mokyklą, susiburti į būrį bei paragauti skanumynų. Savo kepinius fotografavo, siuntė mokytojoms bei draugams, o kai kurie skanumynų receptus įkėlė į oficialų Europos kalbų dienos tinklapį.
Vokiečių kalbos besimokanti 8b klasės mokinė Alina Suyenova dalyvavo Europos kalbų dienos dainų vertimų konkurse, kurį organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Gimtadienio dainą „Wie schön, dass du geboren bist“ (vert. „O, kaip smagu, kad tu gimei“) mokiniai dainavo ir lietuviškai, ir vokiškai.
Tai buvo šiek tiek kitokia šventė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *