,,Auksinis rudenėlis” ir Žemaitė

Mūsų mokykloje yra graži tradicija – kiekvieną rudenį jaunieji kūrėjai savo kūrybą skaito vis kitoje Lietuvos vietoje, susijusioje su rašytojų, poetų gimtinėmis ar jų gyvenimą menančiomis vietomis.
Gera pažinti tolimesnes vietoves, bet reikia ir savo miesto bei jame gyvenusių žymių žmonių nepamiršti. Todėl šiemet buvo nuspręsta ,,Auksinio rudenėlio” šventę organizuoti Marijampolėje. Išsirinkome vietą – Kraštotyros muziejų, kurio jaukioje salėje jaunieji literatai pirmiausia susipažino su rašytojos klasikės Žemaitės, kuri savo gyvenimo pabaigoje gyveno Marijampolėsje ir atgulė amžino poilsio mūsų miesto kapinaitėse, kai kuriais gyvenimo faktais, kūryba. Po to mokiniai skaitė savo kūrinius apie gamtą, draugystę, stebuklus ir t.t.
Nepabūgę rudeninio lietaus kartu su muziejaus gidu dar vaikščiojome po miestą ir naujai jį pažinome – sužinojome, kokie rašytojai ar kitokie garsūs žmonės kažkada gyveno mūsų mieste. Aišku, nepamiršome aplankyti Žemaitės kapo ir uždegti žvakučių. Juk šiemet minime 175 –ąsias jos gimimo metines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *