Aštuntokų kelionės įspūdžiai

8-ų klasių veiklos programoje – profesinis informavimas. Tad savaitgalį mokyklos aštuntokai su klasių vadovėmis A. Buraitiene, A. Kalvaitiene, A. Miliauskiene lankėsi Vilniuje, TV3 studijoje R.Grinevičiūtės vedamoje laidoje ,,KODĖL?”. Buvo diskutuojama apie moterį, siekiančią karjeros, įprasminančią save politikoje. Pokalbyje dalyvavo M. A. Pavilionienė, B.Vėsaitė, K.Brazauskienė, A. Bilotaitė. Pašnekovės noriai dalijosi mintimis apie savo veiklą, siekius, iškylančias problemas, išsakė savo poziciją moters-motinos, moters-politikės atžvilgiu. Išklausyti laidoje dalyvavę oponentai – vyrai. Paliesta šeimos modelio sąvoka, aptarti vyro ir moters tarpusavio santykiai šeimoje. Ką mano apie aktyvią, karjeros siekiančią moterį, veiklos pasiskirstymą šeimoje, buvo klausiami ir moksleiviai, turėję galimybę ne tik dalyvauti laidoje, bet ir apžiūrėti studiją, užkopti laipteliais į režisieriaus darbo kabinetą, susipažinti su operatoriaus darbu.

Vėliau moksleiviai lankėsi Technikos muziejuje, kur apžiūrėjo Energetikos, Transporto, Vilniaus miesto pramonės ir interaktyvias technikos mokslo ekspozicijas. Energetikos ekspozicijoje – katilų, turbinų salė, kurioje galima išvysti elektros skaitiklių kolekciją su seniausiu, 1902 m. pagamintu elektros skaitikliu, įėjus apžiūrėti garo katilo vidų: pakurą, vamzdžių išdėstymą, stebėjimo angas.

Vilniaus miesto pramonės ekspozicija sukonstruota tarsi laiko ratas – nuo pirmųjų pramonės užuomazgų iki dabartinės produkcijos, gaminamos Vilniuje. Stebint fotografijas, filmus, galima artimiau susipažinti su tekstilės, stiklo, informacinių technologijų, lazerių pramonės šakomis.
Ypač patiko Transporto ir interaktyvios technikos mokslo ekspozijos. Visi transporto eksponatai yra veikiantys, priklauso privatiems kolekcionieriams ir retkarčiais dar dalyvauja senovinių automobilių paraduose ir parodose. Seniausias eksponatas – 1915m. pagamintas Ford. Žavūs ir 1941m. pagaminti vokiški ir amerikietiški automobiliai. ,,Jauniausias“ automobilis- Toyota, vežęs pirmąjį lietuvių ekipažą Dakaro ralyje 1998 m. Parodoje yra ir įvairių motociklų kolekcija.
Interaktyvios ekspozicijos salėje moksleiviai, žaisdami įvairius spalvotus žaidimus, susipažįsta su fizikos reiškiniais: šviesa, energija, magnetiniais laukais, garsu, elektra… Ypač įdomūs žaidimai: spalvoti šešėliai, skridiniai, muzikiniai garsai. Užstoję 8 žemyn krintančius spindulius, išgirstame mušamųjų instrumentų garsus, patys galime kurti norimą muziką.

Šioje kelionėje moksleiviai susimąstė, kokiame amplua norėtų save gyvenime matyti, o mergaitės diskutavo, kas geriau – siekti išsvajotos karjeros, būti ,,namų ugnele”, o gal pasirinkti aukso vidurį?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *